top of page

Sat, 29 Apr

|

Büyük Kolej- Gop Şubesi Anaokulu Binası

Uluslararası Orff-Schulwerk Kursu

Derneğimizin ilk yüzyüze eğitimi 29-30 Nisan 2023 tarihinde Ankara Büyük Kolej’de gerçekleşecektir.

Uluslararası Orff-Schulwerk Kursu
Uluslararası Orff-Schulwerk Kursu

Saat ve Yer

29 Apr 2023, 09:00 – 30 Apr 2023, 18:00

Büyük Kolej- Gop Şubesi Anaokulu Binası, Hülya Sk. No:7, 06700 Çankaya/Ankara, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

Eğitimciler:

Ari Glage

Berlin'de doğdu. Salzburg'da yaşadı ve çalıştı. Orff Enstitüsü'nde Müzik ve Hareket Pedagojisi okudu. Buna ek olarak sertifikalı bir TaKeTiNa-Ritim eğitmeni olan Glage, 2006'dan bu yana Orff Enstitüsü'nde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllar, başta mesleki gelişim kursları ve Orff-Schulwerk derneklerinin düzenlediği kurslar olmak üzere uluslararası alanda da çalışmaya devam etmektedir.  Çalışmalarının ana odak noktası davul, beden perküsyonu, circle singing, elementer müzik ve doğaçlamadır.

Kurs İçeriği: Ritim ve Sesin Gücü

Ritmik yeteneklerin evrimi, bedenimizin doğasında var olan müzik bilgisinin gelişimiyle ilişkilidir. Özellikle ritmik dil ve hareket arasındaki bağlantı; birim vuruş, kuvvetli-zayıf vuruş, ritmik ostinato vb. gibi evrensel ritmik kavramların anlaşılmasını sağlar.  Bu atölyede, beden perküsyonu ve çalgıları kullanarak grup çalışmaları yoluyla ritmik-melodik seslerin nasıl kullanılabileceğinin örneklerini görecek ve temel ritmik yapıların, üzerlerine eklenen melodiler ile nasıl daha kuvvetli müzikal ifadelere dönüşebildiğini deneyimleyeceğiz. Ayrıca tüm bu örneklerin farklı hedef gruplara ne şekilde uyarlanabileceğini ele alacağız.

Xavi Manyoses Rocamora

Katalonya’lı müzik eğitimcisi ve multi-enstrümantalist. San Francisco’da  Uluslararası Orff-Schulwerk Seviye Kurslarını tamamlayarak Orff-Schulwerk alanında uzmanlaştı. Batuescola adlı perküsyon okulunu kurdu ve birçok disiplinlerarası sanatsal eğitim projesinin yürütücülügünü yaptı. Sanat eğitimi alanında öğretimsel kaynaklar hazırlamakta ve müzik eğitimcileri ile yaratıcı öğretim üzerine çalışmaktadır.

Kurs İçeriği: Farklı Yaş Grupları ile Oyun ve Yaratıcılık

Yaratıcılık nasıl oluşur? Yaratıcı düşünce eğitilebilir mi? Bu uygulamalı atölyede, sınıfta yaratıcılık üzerine çalışmak için birden fazla oyun ve aktivite ile içimizdeki mucidi uyandıracağız. Etkinlikleri programlarken ve geliştirirken yaratıcı öğretmen modeli üzerinde durarak öğrencilerimizin yaratıcılık yeteneğini nasıl destekleyebileceğimizi ve onlara nasıl eşlik edebileceğimizi deneyimleyeceğiz.

ETKİNLİK

  • Yüzyüze Uluslararası Kurs

    Kurs Süresi: 2 tam gün toplam 12 Saat’tir

    TRY 2,200.00
    +TRY 55.00 service fee
    Sale ended

Total

TRY 0.00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page