uyelik arkaplan-15.png

ASIL - DÜZENLİ ÜYELİK

Üyeliğin gerektirdiği her türlü yükümlülüğü üstlenmiş ve üyelik haklarından yararlanan üyedir. Üyenin hakları; gereken koşullara uymak kaydıyla her türlü göreve aday olmak ve oy kullanmaktır. Asıl üye olan her kişinin Genel Kurul’da bir oy hakkı vardır. Asıl üye oy hakkını bizzat kullanmak zorundadır, vekil tayin edemez. Yükümlülükleri ise oluşturulmuş ya da oluşturulacak çalışma birimlerine, etkinliklere ve genel kurul toplantılarına katılmak ödentilerini zamanında ödemek, derneğin ilke, amaç ve hizmet koşullarına bağlı olarak gerekli çalışmaları yapmaktır.

ORFF ÇALGILARI EDİNME VE ORFF SINIFI OLUŞTURMA DANIŞMANLIK HİZMETİ

 

- Orffder bilgisi, deneyimi ve danışmanlığında kurumunuza Orff-Schulwerk sınıfı kurma avantajı. Bu danışmanlık ücretsiz olacaktır. (Enstrüman ve kurum tarafından tercih edilen mekân giderleri danışmanlık alan asıl üyenin çalıştığı kurum tarafından karşılanacaktır.)

 

- Anlaşmalı enstrüman mağazalarından indirimli çalgı edinme avantajı.

 

 

ULUSLARARASI KURSLAR

 

- Uluslararası kurslara ve Mozarteum Üniversitesi Orff Enstitüsü Special Course’a başvurmak isteyen üyelerimize başvuru sürecinden itibaren danışmanlık sunulacak, söz konusu kurslara daha önce katılmış deneyimli üyelerimiz arasındaki iletişim çemberine dahil edileceklerdir.

- Bu kurslara katılmak isteyen üyelerimize burs başvuruları konusunda rehberlik edilecektir.

- Bu kurslara katılan üyelerimize başvurmaları halinde paylaşım günlerinde düzenli ve sıralı olarak ayırt etmeksizin yer verilecektir.

KATILIM KOŞULLARI

Bir yıllık asıl üyelik ücreti: 2022 yılı 30 tl (bir defa alınır derneğe giriş 60 tl yıllık üyelik aidatı = ilk üye oluşta 90 tl devam eden yıl (2023) için 60 tl’dir.

AVANTAJLAR

- Kurs organizasyonu duyurulmadan bir hafta önce öğrenme avantajı.

- Her kurs için %10 indirim avantajı.

- Paylaşım günü duyurularından bir hafta önce haberdar olma.

- Paylaşım günlerine ücretsiz katılma avantajı.

Not: İleride düzenlenecek seminer-sempozyum-konferans gibi organizasyonlarda da aynı avantajlar geçerli olacaktır.

- Asıl üyelerimize web sitesi üzerinden online yayımlanacak olan Orffdergi’ye ücretsiz erişim hakkı.

- Web sitesi üzerinden yayımlanacak, ORFFDER ORKESTRASI albümüne ücretsiz erişim hakkı. Orkestrada yer almak isteyen üyelere alan sağlanacaktır.

- ORFFDER üyelerinin tamamı ayırt edilmeden ORFFDER ORKESTRASI´nda çalabilecektir. Bütün üyeler pozitif bir atmosferde bir araya gelip birlikte müzik yapabilecek, sahne performansları hazırlayıp sunabilecek, CD ve Video projelerinde yer alabileceklerdir. ORFFDER ORKESTRASI uluslararası festivallerde, yarışmalarda veya Orff-Schulwerk buluşmalarında ORFFDER´i temsil edecektir. Orkestraya katılmayı tercih etmeyen üyeler ileride yapılacak ORFFDER ORKESTRASI albümlerine ücretsiz erişebileceklerdir.

KURUMSAL ÜYELİK

Yurt içinde veya yurt dışında ​​ticari faaliyet gösteren, üyeliğin gerektirdiği her türlü yükümlülüğü üstlenmiş ve üyelik haklarından yararlanan, dernek amaçları doğrultusunda yapılacak çalışmalara katılmak, işbirliği yapmak isteyen üyedir. ​Kurumsal üyelikler için kurumun bir ünvanının olması gerekmektedir. Ödentilerini zamanında ödemekle yükümlüdürler. Her kurumsal üye Anadolu Orff Schulwerk Derneği’ne, firmasını temsil edecek bir kurumsal üye temsilcisi bildirmek zorundadır. Kurumsal üye temsilcisi genel kurullarda derneği temsil ve ilzama yetkilendirilmiş kişidir. Her kurumsal üye genel kurullarda temsilcinin kullanacağı bir oy ile temsil edilir. Kurumsal üye, bildirdiği temsilcide değişiklik olduğu takdirde derneğe bildirmekle yükümlüdür.

AVANTAJLAR

- Kurs organizasyonu duyurulmadan bir hafta önce öğrenme avantajı. (Kursa ilk kayıt haftasında toplam 2 kurumsal üyenin katılımcıları için kontenjan garantisi sağlanacaktır, devam eden kayıt günlerinde kurumsal üyelik avantajlarını koruyarak yer bulmaları şartı ile kursa kayıtları yapılacaktır.)

- Her kurs için 3 kişi %10 indirimli kayıt hakkına ek olarak 1 kişi ücretsiz katılım şansı ile toplam 4 kişilik kursa katılım kontenjanı. (ZİNCİR KURS ve MODEL KURSLAR için geçerlidir.) 

Not: İleride düzenlenecek seminer-sempozyum-konferans gibi organizasyonlarda da aynı avantajlar geçerli olacaktır.

- Paylaşım günü ücretleri güncel olarak belirlenecektir.

- Paylaşım günlerine 2 kişilik ücretsiz kontenjan avantajı.

 

ORFFDERGİ

 

- Kurumsal üyelerimize web sitesi üzerinden online yayımlanacak olan Orffdergi’ye ücretsiz erişim hakkı.

 

ORFF ÇALGILARI

 

- Orffder bilgisi, deneyimi ve danışmanlığında kurumunuza Orff-Schulwerk sınıfı kurma avantajı. (Enstrüman ve tercih edilen mekân giderleri danışmanlık alan kurumsal üye tarafından karşılanacaktır.)

 

- Anlaşmalı enstrüman mağazalarından indirimli çalgı edinme avantajı.

KATILIM KOŞULLARI

Bir yıllık Kurumsal Üyelik Ücreti: 750 tl

DESTEKÇİ - SPONSOR ÜYELİK

Derneğin amaç ve hizmet konularında yapılacak çalışmalara maddi ve manevi olarak destek olmaya niyetli, yönetim kurulu kararı ile seçilen üyelerdir. Destekçi ve / veya sponsor üyelerin seçme ve seçilme hakkı yoktur. ​Ancak bu üyeler, diledikleri takdirde Genel Kurul’da bulunabilir ve öneri getirebilirler.​ Ödenti vermekle yükümlü değildirler.

Destekçi - Sponsor Üyelik için aşağıdaki mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

ONURSAL ÜYELİK

Derneğe maddi ve manevi bakımdan önemli destek sağlamış ve dernekte bulunmasından onur duyulacak kişiler yönetim kurulu kararı ile onursal üye olarak kabul edilebilir. Derneğin amaç ve hizmet konularında uygun çalışmalarda bulunan, insanlığa, bilime ve topluma hizmet vermiş olan, Orff Schulwerk yaklaşımı alanında yapılacak çalışmalara maddi ve manevi olarak destek olmaya niyetli, toplumda sevgi ve saygı duyulan önder kişiler arasından; şube yönetim kurulu veya iki üyenin önerisi ve Dernek Yönetim Kurulu’nun kararı ile seçilen onursal nitelikteki üyedir. Onursal üyelerin seçme ve seçilme hakkı yoktur. ​Ancak bu üyeler, diledikleri takdirde Genel Kurul’da bulunabilir ve öneri getirebilirler. Ödenti vermekle yükümlü değildirler. ​Ancak diledikleri takdirde diledikleri miktarda bağış yapabilirler​.